تاریخچه ی آزمایشگاه

History Of Laboratory

 

      

تاریخچه و معرفی نامه  مجتمع آزمایشگاهی فروردین

آزمایشگاه پاتوبیولوژی فروردین که در فرودین ماه سال 1382 آغاز به کار نمود، با توجه به رعایت دقیق استانداردهای کیفی، موفق به دریافت لوح کیفیت استاندارد ازطرف آزمایشگاه مرجع سلامت، درخرداد ماه سال 1389 گردید و بنابراین این افتخار را دارد که دارنده اولین لوح کیفیت استاندارد در سطح آزمایشگاه های پزشکی استان تهران باشد.

با عنایت پروردگار مهربان، شعبه دوم آزمایشگاه پاتوبیولوژی فروردین با نام آزمایشگاه پاتوبیولوژی فروردین نوین در تیر ماه سال 1392 با نگاهی نو و آینده نگر و به منظور ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی، در تقاطع بلوار کشاورز و خیابان دکتر قریب، روبروی درب شرقی مجتمع بیمارستانی امام خمینی، افتتاح گردید.

این مجتمع آزمایشگاهی علاوه بر بخش های تخصصی روتین از جمله بخش پاتولوژی، بیوشیمی، میکروب شناسی، ایمنی شناسی، ویروس شناسی، قارچ شناسی، خون شناسی و انگل شناسی، دارای بخش های فوق تخصصی مانند تشخیص  مولکولی، ایمونولوژی، هورمون و فلوسایتومتری است و قابلیت انجام اورژانس تست­های تخصصی و فوق تخصصی را، با کمک سیستم های تمام اتوماتیک حساس و بسیار دقیق و در حداقل زمان ممکن، بنا به درخواست شما پزشکان و مراجعین محترم ، دارا می باشد.

شایان ذکر است این آزمایشگاه طرف قرارداد بیمه هایی چون : تأمین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح، بیمه های تکمیلی (ایران، دانا، سینا، آسیا و ... ) کمیته امداد، شهرداری، بانک­ها (ملی، ملت، تجارت، صادرات، سپه و کشاورزی، رفاه کارگران، صنعت و معدن) می باشد. این آزمایشگاه در جهت رضایتمندی مراجعین عزیز خود اقدام به ارائه خدمات آزمایشگاهی ویژه ­ای نموده و در بسیاری از موارد در این خدمات پیشرو بوده است.

این خدمات شامل:
1- جزو اولین مراکز آزمایشگاهی کشور که مجهز به آزمايشگاه ویژه کودک و نوجوان ( طبقه 1 واحد 3) می­باشد و به جرأت می توان گفت فضای شاد و فانتزی ویژه کودکان در این واحد، در سطح کشور منحصربه فرد است.
2- جزو اولین مراکز آزمایشگاهی توانمند در تحویل جواب به درب منزل با پیک رایگان، که با هدف کاهش رفت وآمد وهزینه های مراجعین محترم ایجاد شده است.
3- جزو اولین مراکز آزمایشگاهی ارائه دهنده سوابق آزمایشات قبلی مراجعین به شکل منحنی و نمودار در سطح کشور (سوابق آزمایشات این مرکز از 4 سال پیش موجود و قابل ارائه است)
4- جزو اولین مراکز آزمایشگاهی دارنده سیستم نظرسنجی الکترونیک از مراجعین و پزشکان محترم با قابلیت ارائه نتایج نهایی به صورت منحني و نمودار با هدف بهبود سطح کیفی آزمایشگاه
5- آزمایشگاه معتمد دانشگاه علوم پزشکی تهران جهت انجام تست های تأییدی نهایی در حوزه تست های غربالگری بیماری های متابولیک نوزادان
6- نمونه گیری رایگان در منزل جهت افراد سالمند، ناتوان جسمی و ....( هماهنگی قبلی با همراه بیمار)
7- ارسال الکترونیک جواب های اورژانس و مورد درخواست پزشکان (از طریق ایمیل)
8- چاپ بولتن آزمایشگاه و معرفی آخرین تغییر و تحولات علمی دنیای پزشکی
9- استفاده از پیام کوتاه درارتباط با پزشکان محترم جهت معرفی آخرین و جدیدترین تست­های مورد استفاده دراین مرکزآزمایشگاهی
10- جوابدهي آنلاين آزمايشات به پزشكان و مراجعه كنندگان محترم برای تسريع در پروسه درمان

 11-انجام پذیرش غیرحضوری از طریق واتساپ